Naročite svojo individualno ponudbo za izdelavo varnostnih listov TUKAJ >>

V katerih primerih morate kreirati novo UFI kodo?

Danes bom pisala o enem pogosto slišanem mitu, ki vam lahko po nepotrebnem povzroča skrbi. Gre za to, da naj bi vsaka sprememba sestave zmesi zahtevala avtomatično tudi nov enolični identifikator formule oz. UFI..

Naj takoj na začetku povem, da to ne drži. Poglejmo podrobnosti.

Obstajajo nekatere dovoljene majhne spremembe v sestavi zmesi, ki vam omogočajo ohranjanje obstoječega UFI-ja (v izogib dodatnim nepotrebnim stroškom). Majhne spremembe se nanašajo na:

  1. Za snovi, ki so razvrščene z naslednjimi stavki H:
    H318, H314, H314.1A, H314.1B, H314.1C, H300.1, H300.2 H301, H302, H310.1, H310.2, H311, H312, H330.1, H330.2, H331, H332, H370, H371, H372, H373tabela1
  1. Za druge snovi (razvrščene z drugimi stavki H ali brez stavkov H):tabela2

Sedaj pa si oglejmo  primer, ki nam bo vse to skupaj ponazoril.

Recimo, da je v vaši zmesi 20 % snovi s H319. Če pogledamo tabelo 2 zgoraj, lahko vidimo, da znaša največji obseg območja koncentracije, ki se lahko uporabi v isti predložitvi,  10 % enot. 

To pomeni, da lahko ohranite isti UFI, če vaša zmes vsebuje 15 % - 25 % te snovi.  Znotraj tega območja lahko spreminjate oz. testirate formulacijo in lahko še vedno uporabljate isti UFI. 

Če pa se koncentracija te snovi s H319 bolj spremeni (če je nova koncentracija manj kot 15 % ali več kot 25 %), potem morate izdelati nov UFI/notifikacijo centrom za zastrupitve (PCN).

To je samo eden od primerov, kako vam lahko poznavanje podrobnosti pomaga pri varčevanju s časom in denarjem. UFI prinaša nove priložnosti (in težave). Obrnite jih v vašo korist. Če boste potrebovali pomoč, smo tukaj za vas.

Omejitev odgovornosti:
Informacije na tem blogu so pripravljene z največjo možno skrbnostjo, vendar pa pri njih ne gre za (kemijsko) svetovanje in ponudnik ne prevzema nikakršne odgovornosti ali jamstva za pravilnost, točnost in ažurnost objavljenih vsebin. Če potrebujete nasvet za konkreten primer, nam lahko pišete na
bojan.dimic@bens-consulting.eu
UFI / PCN | 23. Oct 2023

  • Vsi prispevki
  • Varnostni listi
  • UFI / PCN
  • ADR
  • Biocidi
  • REACH
  • Ostalo

Nazaj

Bens Blog

Kako lahko naše izkušnje obrnete sebi v korist - brezplačni strokovni materiali, ki so kratki a vsebinsko bogati in vam bodo v pomoč pri vašem delu

X
To spletno mesto uporablja piškotke za namen izboljšave delovanja spletnega mesta. Več informacij najdete v naših pravilih o rabi piškotkov.