Če na spletu prodajate izdelke, ki vsebujejo nevarne kemikalije, potem morate upoštevati stroge regulativne standarde.
To med drugim vključuje tudi, da morate v opisih izdelkov jasno navesti, kakšna tveganja prinašajo. Vendar pa ročno vnašanje teh podatkov iz varnostnih listov ni samo zamudno, temveč tudi nagnjeno k napakam, saj se te informacije lahko hitro spremenijo. Z implementacijo WEB-API-ja lahko zgoraj opisane probleme pustite v preteklosti.
Kaj je WEB-API?
WEB-API je vmesnik, ki omogoča vaši spletni strani, da se direktno poveže z Chemius-om, in avtomatizira prenos vseh potrebnih informacij o nevarnih kemikalijah. S pomočjo WEB-API-ja lahko zagotovite, da so informacije o vaših izdelkih vedno ažurne in natančne, saj se podatki prenašajo neposredno iz varnostnih listov v Chemius-u. Za lažjo predstavo kako WEB-API izgleda, si lahko ogledate sledeči video.
Kako deluje WEB-API?
- Ohranitev skladnosti: Chemius WEB-API ponuja rešitev za ohranjanje skladnosti in natančnosti predstavitve nevarnih kemikalij na spletu.
- Up-to-date podatki: Neposredna integracija WEB-API-ja v spletne strani zagotavlja, da so informacije vaših proizvodov vedno ažurne.
- Avtomatizacija: Z upravljanjem podatkov in posodobitev znotraj Chemius-a lahko podjetja odpravijo tveganje zastarelih ali napačnih informacij na svojih spletnih straneh, kar jih osvobodi nadležnega dela ročnega urejanja spletnega vsebina.
Prednosti WEB-API-ja:
- Ažurni podatki: Njegova neposredna integracija v platforme elektronskega poslovanja zagotavlja, da so varnostne informacije vedno ažurne, kar zmanjšuje tveganje za neskladje z regulativami.
- Povečana operativna učinkovitost: Odpravi potrebe po ročnem vnašanju podatkov, in hkrati krepi zaupanje potrošnikov s zagotavljanjem zanesljivih in ažurnih informacij.
- Osredotočenost: WEB-API podjetjem omogoča, da se osredotočijo na svoje osnovne dejavnosti, prepričani, da se njihove spletne informacije o izdelkih učinkovito upravljajo in so v skladu s varnostnimi predpisi.
Implementacija WEB-API-ja v vaše podjetje je hitra in enostavna, z minimalnim vplivom na obstoječe sisteme.
Po naših izkušnjah se lahko implementacija WEB-API-ja opravi v manj kot tednu dni, če ima podjetje že vzpostavljen IT oddelek. Ko je enkrat WEB-API nastavljen, ni več potrebno nobenega dodatnega dela, kar pomeni minimalno vzdrževanje in maksimalno učinkovitost. Za dodatne informacije ali ponudbo za WEB-API se lahko obrnete na nas preko elektronske pošte.
V primeru dodatnih vprašanj ali pa želite ponudbo za WEB-API pa mi lahko pišete na spela.hudobivnik@bens-consulting.eu.
P.S.: Če ste zamudili moj prejšnji prispevek, kjer sem pisala o SDS-API-ju, si ga lahko preberete tukaj.
bojan.dimic@bens-consulting.eu