Naročite svojo individualno ponudbo za izdelavo varnostnih listov TUKAJ >>

Gospa NM iz Ljubljane je imela naslednje vprašanje:

»V tujino blaga sami ne vozimo. Smo ga pa že prodali tujemu kupcu, ki je prišel po blago s svojim kamionom. Kupec je pri nas kupil izdelke, ki smo mu jih dali v originalni kartonski embalaži. Ali moramo narediti kaj posebnega?«

In še »Kaj naj bi naredili v primeru, če bi tujemu kupcu blago peljali z zbirnikom, ki bi ga naročili pri špediterju?  Bi morali izvesti kakšne posebne ukrepe?«

Podobnih vprašanj je veliko. Zato sem se odločila, da moj odgovor delim z vami.

Podjetje, od katerega je prišlo vprašanje, ima varnostne liste v storitvi ChemiusExpert.

To je pomembno, da boste razumeli, kako preprosto in hitro si lahko pomagate sami s pomočjo Chemiusa.

Tukaj je moj odgovor:

»Pri pripravi nevarnega blaga za transport morate upoštevati velikost embalažne enote.

Če je nevarno blago pakirano v majhne embalažne enote oz. če količina ne presega omejene količine, potem mora biti notranja embalaža pakirana v zunanji karton, ki ima nalepko.

V Chemiusu mejno količino vidite pod stoplcem »Om. kol.«, kar pomeni omejena količina.

V tem primeru ni potrebno narediti nobenih posebnih dokumentov (npr. prevozno listino).

Če je blago pakirano v embalažo, ki presega omejene količine, lahko koristite olajšavo "prevoz manjših količin nevarnega blaga". V tem primeru količina ne sme preseči 1000 točk.

Točke lahko izračunate s pomočjo Chemiusa (ker imate varnostne liste v sistemu Chemius). S pomočjo Chemiusa lahko preko parih klikov pripravite tudi ustrezne prevozne listine.

Osebe, ki sodelujejo pri cestnem prevozu nevarnega blaga, morajo biti usposobljene glede na njihovo odgovornost in dolžnost. Priprava blaga za odpremo in priprava prevoznih listin je dolžnost pošiljatelja.«

Kot vidite iz odgovora, so dolžnosti pošiljatelja večje, kot si morda mislite.

Če želite preveriti ali lahko pomagamo tudi vam, ste vabljeni, da mi pišete na simona@bens-consulting.com ali me pokličite na 01 562 19 20.

Omejitev odgovornosti:
Informacije na tem blogu so pripravljene z največjo možno skrbnostjo, vendar pa pri njih ne gre za (kemijsko) svetovanje in ponudnik ne prevzema nikakršne odgovornosti ali jamstva za pravilnost, točnost in ažurnost objavljenih vsebin. Če potrebujete nasvet za konkreten primer, nam lahko pišete na
bojan.dimic@bens-consulting.com
ADR | 06. Sep 2017

  • Vsi prispevki
  • Varnostni listi
  • UFI / PCN
  • ADR
  • Biocidi
  • REACH
  • Ostalo

Nazaj

Bens Blog

Kako lahko naše izkušnje obrnete sebi v korist - brezplačni strokovni materiali, ki so kratki a vsebinsko bogati in vam bodo v pomoč pri vašem delu

X
To spletno mesto uporablja piškotke za namen izboljšave delovanja spletnega mesta. Več informacij najdete v naših pravilih o rabi piškotkov.